AKTUÁLNÍ INFORMACE ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY s. r. o. 4. 6. 2019 Uzavírka Pražské ulice v Benátkách omezuje zastávky Od pondělí 10. června 2019 je uzavřena část silnice II/610 mezi Ovčínem a Benátkami nad Jizerou, následovat bude uzavření úseku Kbel – Náměstí 17. listopadu. Část mezi Náměstím 17. listopadu a autobusovým nádražím bude opravována až v příštím roce. Všechny dotčené linky jedou mezi Benátkami nad Jizerou a obcí Brodce objížďkou po D10. Zastávky Benátky n. Jiz., Ovčín; Benátky n. Jiz., Kbel a Benátky n. Jiz., nám. 17. listopadu jsou do dobu uzavírky zrušeny. Město Benátky nad Jizerou zavede náhradní dopravu z části Kbel na autobusové nádraží k vybraným spojům. Cestující z Ovčína mohou po dobu omezení využívat zastávku Dražice, závod, kde jezdí obvyklé linky 260940, 260970 a 260992. Linka 260940 Benátky nad Jizerou – Dražice – Benátky nad Jizerou jede podle upraveného výlukového jízdního řádu z autobusového nádraží přes Husovo náměstí do Dražic k závodu a po stejné trase zpět. Dotčené linky – 260007 Mladá Boleslav – Horky nad Jizerou – Praha; 260010 Mladá Boleslav – Brodce – Benátky nad Jizerou; 260810 Mnichovo Hradiště – Mladá Boleslav – Praha; 260812 Mladá Boleslav – Benátky nad Jizerou – Praha; 260940 Benátky nad Jizerou – Dražice – Benátky nad Jizerou. Výlukové jízdní řády jsou v příloze. Mladoboleslavsko: Pokračující oprava II/279 mění autobusy do Ujkovic Kvůli pokračující opravě silnice II/279 Rabakov – Prodašice jsou od pondělí 10. června 2019 změny autobusových linek v okolí Ujkovic. Dobrou zprávou je, že školní linka 260080 Dolní Bousov – Rabakov – Dolní Bousov se vrací do obvyklé trasy a zastávek. Opět začne obsluhovat Rabakov a všechny zastávky v obci Domousnice. Linka 260110 Mladá Boleslav – Prodašice – Rožďalovice jezdí dál podle předchozího výlukového jízdního řádu a neobsluhuje zastávky Domousnice, MŠ; Rabakov, chaty; Rabakov a Ujkovice, Na křižovatce. To by se mělo ale změnit asi v polovině srpna, kdy postoupí stavební práce a linka bude moci projet do všech svých obvyklých zastávek. O tom budeme včas informovat. Největší změny tak budou na lince 260860 Mladá Boleslav – Dobrovice – Prodašice. Zastávky Ujkovice, Na křižovatce a Ujkovice jsou po dobu uzavírky zrušeny a náhradou je zřízena dočasná zastávka v prostoru bývalé váhy na příjezdu do obce od Ledců. Pro linky 260110 a 260860 jsou vydány výlukové jízdní řády, jsou v příloze. Jan Holub manažer dopravy ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY, s.r.o.